logo         

 

Vstupte do Klubu barevného šití!

 

 

ODESÍLÁNÍ ZÁSILEK

V případě, že Vám nebude zásilka doručena do 48 hodin po jejím odeslání, prosím, kontaktujte nás!

Množství látky skladem, které je uvedeno u každého vzoru, je pouze orientační. Skutečné dostupné množství se může mírně lišit.

Follow Me on Pinterest» Naše látky a jejich materiál

BAVLNA RENFORCÉ

Naprostou většinu látek v naší nabídce tvoří tzv. bavlna renforcé, tedy nahusto tkané bavlněné plátno střední hmotnosti s gramáží 150 - 160 g/m2. Vyrábí se z česaných extra dlouhých vláken a je mercerované, tedy upravené tak, aby bylo odolnější, jemnější a měkčí, aby lépe drželo barvu (nepouštělo), nesráželo se a nebledlo na světle. Díky všem těmto vynikajícím vlastnostem se bavlna, kterou nabízíme, označuje jako premium, tedy prvotřídní.

Čistá šíře látek: 110 cm

BAVLNA KAFFE FASSETT

Látky Kaffe Fassetta se materiálem liší od ostatních látek Westminster a Free Spirit. Jsou tištěny na velmi jemné plátno z česané a mercerované bavlny o gramáži 110 g/m2 a jsou tedy vhodné na lehké, vzdušné oděvy a podobné výrobky, na něž potřebujete kvalitní a jemnou látku. Látky nejsou průhledné a na oděvy není nutné je podšívat.

Čistá šíře látek: 110 cm

VOÁL

Lehoučké a velejemné látky prvotřídní kvality, s hedvábným dotekem a mírně lesklým povrchem. Luxusní materiál s gramáží 65 g/m2 vhodný na lehoučké halenky, topy, tuniky, letní a slavnostní šaty a také šátky.

Čistá šíře látek: 140 cm

BAVLNĚNÝ SATÉN

Těžší, pevná tkanina s atlasovou vazbou s hustou dostavou, o gramáži 290 g/m2. K výrobě této jedinečné látky se používají česaná a mercerovaná vlákna, díky nimž je tkanina odolná a pevná, přitom jemná, s mírným matným leskem. Díky pevnosti a současně luxusnímu vzhledu materiálu lze tyto krásné látky skvěle využít nejen na závěsy či potahy, ale také na saka, šaty, kabáty či kabelky.

Čistá šíře látek: 140 cm

BAVLNĚNÝ POPELÍN

Popelín je velmi jemnou, splývavou tkaninou s matným leskem a s typickým nenápadným příčným žebrováním. Vyrábí se z česané příze. Díky lehkosti, splývavosti a jemnosti se popelín nejlépe uplatní na dámských a dětských šatech, halenkách a tunikách. V naší nabídce najdete mimořádně jemný popelín od výrobce Art Gallery Fabrics a také evropské popelíny, jejichž ponejprv tužší struktura je dána úpravou látky před potiskem a získá svou typickou jemnost po vyprání.

ÚPLETY BAVLNĚNÉ

Čistá šíře látek: 165 cm

ÚPLETY VISKÓZA

Čistá šíře látek: 165 cm

LAMINOVANÁ BAVLNA

Laminovaná bavlna (PUL) je zcela nový materiál, který díky svým skvělým vlastnostem bere svět útokem. Jedná se o bavlněné plátno laminované vrstvou tenkou vrstvou polyuretanu, který na látce vytváří lesklý voděodolný povrch. Výsledný materiál je měkký a tenký, nepromokavý a nádherně lesklý. Uplatní se na pláště do deště, tašky, deštníky, kosmetické taštičky a další podobné projekty. Díky zdravotní nezávadnosti je vhodný i na výrobky pro nejmenší děti - neobsahuje žádné ftaláty ani BPA a je tedy možné využít jej na bryndáčky, zástěrky či např. přebalovací podložky.

Čistá šíře látek: 140 cm