logo         

 

Vstupte do Klubu barevného šití!

 

 

ODESÍLÁNÍ ZÁSILEK

V případě, že Vám nebude zásilka doručena do 48 hodin po jejím odeslání, prosím, kontaktujte nás!

Množství látky skladem, které je uvedeno u každého vzoru, je pouze orientační. Skutečné dostupné množství se může mírně lišit.

Follow Me on Pinterest» Než začneme nakupovat

ŠÍŘE LÁTEK Až na výjimky jsou látky v našem obchodě vyrobeny v šířce 110 cm (čistá šířka bez okrajů, celkem 114 cm). Laminovaná bavlna, bavlněný satén, voály a další speciální materiály mají většinou šířku od 140 do 160 cm. Sledujte údaje o šířce látky uvedené u všech položek.

MATERIÁL Naprostou většinu látek v naší nabídce tvoří tzv. bavlna renforcé, tedy nahusto tkané bavlněné plátno střední hmotnosti. Vyrábí se z extra dlouhých vláken a je mercerované, tedy upravené tak, aby bylo odolnější, jemnější a měkčí, aby lépe drželo barvu (nepouštělo), nesráželo se a nebledlo na světle. Díky všem těmto vynikajícím vlastnostem se bavlna, kterou nabízíme, označuje jako premium, tedy prvotřídní.

BAREVNOST LÁTEK NA MONITORU POČÍTAČE Rádi bychom upozornili naše zákazníky, že barevnost látky, zejména pak její celkový nádech do teplých či studených odstínů se může lišit na obrazovce počítače a ve skutečnosti. Přestože děláme maximum pro to, aby látky vypadaly v počítači stejně jako ve skutečnosti, dochází vzhledem k namodralému prostředí operačního systému Windows, který používá naprostá většina obyvatel naší země, ke zkreslení a posunu barev na látkách směrem ke studeným barvám. Namodralý efekt Windows ovlivňuje zejména bílou barvu, která na obrazovce působí jako sněhobílá, zatímco ve skutečnosti je bílá většinou přírodní, tedy mléčně bílá či lehce smetanová.

SRÁŽLIVOST, PŘEDPÍRÁNÍ Bavlněné látky v našem obchodě jsou vyráběny z mercerované bavlny. Jejich srážlivost je díky tomu max. 1 %. Přesto doporučujeme látku předem vysrážet vypráním či napařovací žehličkou v případě, že se chystáme ušít šaty, halenky, kalhoty, úzké sukně či výrobek určený k prodeji.

Úplety mají srážlivost 5 % při doporučeném způsobu údržby - při praní na 40 °C a sušení v sušičce pouze studeným vzduchem. Před šitím doporučujeme úplety praním vysrážet.

PRANÍ A ÚDRŽBA Látky s potiskem perte na 40 °C. V sušičce sušte při nízké teplotě a po vysušení ihned ze sušičky vyjměte. Žehlení je možné na stupeň 3 s napařováním. Látky mají ověřenou stálobarevnost do 60 °C. Nedoporučujeme používat aviváž.

AUTORSKÁ PRÁVA A PRODEJ VÝROBKŮ Vzory na látkách a střihy z našeho obchodu jsou chráněny autorskými právy. Důležité je proto vědět, že ze zakoupených látek je možné šít výrobky na prodej. Střihy ovšem slouží pouze k osobní potřebě, výrobky podle nich ušité není možné prodávat, pokud není uvedeno jinak.

Pokud máte pochybnosti či dotazy, obraťte se na náš ateliér, rádi vám odpovíme.